Bezpieczne hamowanie

 

ROZPĘDZIĆ SIĘ TO NIE SZTUKA! WYSTARCZY WCISNĄĆ PEDAŁ! Natomiast bezpiecznie zatrzmać się to jest wyczyn. Od tego zależy Twoje życie, życie Twoich pasażerów i współuczestników ruchu drogowego. Układ hamulcowy, to nie tylko tarcze i klocki hamulcowe. To wiele innych elementów, które mogą się zużywać w trakcie eksploatacji. UKŁAD HAMULCOWY NALEŻY KONTROLOWAĆ SYSTEMATYCZNIE.

   CIEKAWOSTKA!

Czy wiesz, że zjeżdżając z góry, jeżeli nie wspomagasz hamowania silnikiem temperatura tarczy może przekroczyć 600 stopni Celsjusza! Jeżeli zatrzymasz się po takim zjeździe Twoja tarcza może się wykrzywić podczas stygnięcia ze względu na nierównomierny rozkład temperatury. Możesz do tego nie dopuścić jeżeli zrobisz krótką przejażdżkę po zjeździe (tarcza powinna się obracać w normalnych warunkach).

Oczywiście nie dotyczy to sytuacji, w której zjeżdżałbyś w bolidzie F1.Żeby zobrazować skuteczność hamulców używanych we współczesnej Formule 1 możemy powiedzieć, że potrafią one zatrzymać bolid jadący z prędkością 100 km/h na dystansie 17 m, podczas, gdy zwykły pojazd poruszający się po drodze uznawany jest za bardzo dobry, gdy jadąc z tą samą prędkością zatrzyma się po 38 m!
Copyright ©2016 Wymiana opon Wilanów, All Rights Reserved.
Liczba odwiedzin: 257826