Wymiana opon

Czy należy wymieniać opony letnie na zimowe i odwrotnie? Jak myślisz? Co ma wspólnego opona samochodowa z gumą do żucia? Niby nic, a jednak zmienisz zdanie, gdy przeprowadzisz eksperyment. Co się stanie, gdy wcześniej ją schłodzisz? Robi się twarda i niefajna. To samo w drugą stronę - niefajna jeżeli podgrzana. Bo każda rzecz została stworzona z myślą o warunkach w jakich będzie używana.
 
 
 

KIEDY WYMIENIAMY OPONY?

 

- Jeżeli głębokość bieżnika jest mniejsza niż 1,6mm (poziom wskaźnika) - wedle litery prawa taką oponę uważa się za zużytą;
- Jeżeli po przebiciu opony zakład wulkanizacyjny stwierdzi, że opona jest trwale uszkodzona;
- Jeżeli opona nie jest zgodna z zaleceniami dotyczącymi wyposażenia samochodu:
  • niewłaściwy rozmiar
  • indeks prędkości niższy od przewidzianego przez producenta samochodu,
  • indeks nośności niższy od przewidzianego przez producenta samochodu,
  • niewłaściwa kategoria (samochód osobowy/dostawczy)
- Jeżeli występuje miejscowe, niestandardowe zużycie opony
- Jeżeli widoczne są oznaki starzenia się gumy.
- Jeżeli na oponie są nacięcia lub odkształcenia, które mogą negatywnie wpływać na bezpieczeństwo jazdy.

ZOBACZ AKCJE PROMOCYJNE

 

TANIE WYMIENIANIE

 

Jeżeli do końca grudnia 2015r skorzystasz z naszej oferty ŚWIAT OPON, udzielimy Ci 10% upustu od cen usługi. Skontaktuj się z nami telefonicznie i umów wizytę (kontakt). Najlepszy mechanik czeka na Ciebie.

 
 

AKCJA LAJKUJEMY!!!

Co ma wspólnego ŚWIAT OPON z Żaglowcem?! Nie tylko to, że opona może służyć jako odbijacz. Naszą pracą staramy się pomagać szczególnemu projektowi. Sam ZOBACZ!

Jeżeli polubisz stronę projektu www.facebook.com/Kspz1 i podasz hasło KSPŻ wymienimy Ci opony o 10% taniej. Jeżeli zdążysz do końca grudnia 2015r zyskujesz 20%.

Tym samym pomagasz dzieciakom zrealizować marzenia. Tak rozumiemy CSR - Społeczną odpowiedzialność w biznesie!

 

   CIEKAWOSTKA

 Czy wiesz, że niezbędnym produktem do produkcji opon jest kauczuk naturalny? Pozyskuje się go w sposób tradycyjny - czyli z tzw. drzew kauczukodajnych. Dawniej eksploatowano rośliny kauczukodajne rosnące w stanie dzikim, ale już w latach 20. XX wieku zdecydowanie dominowało pozyskanie lateksu z plantacji. Wyhodowano specjalistyczne odmiany gatunków kauczukodajnych, np. kauczukowca brazylijskiego dostarczające 7,5 kg kauczuku z jednego drzewa - czyli 1,5–1,8 tony z jednego ha. Dużo!
Copyright ©2016 Wymiana opon Wilanów, All Rights Reserved.
Liczba odwiedzin: 493292